Elfen Lied-recenze

21. března 2007 v 11:59 | nyuu-chan |  Elfen Lied-recenze
Název anime - japonsky
Elfen Lied
Počet epizod
13
Na Zemi se začíná objevovat vývojový stupeò člověka, který by svými schopnostmi momentální lidstvo během několika málo let eliminoval. Byl nazván Diclonius. Diclonius se od normálního člověka liší zvláštními výrůstky na spánkovém laloku, které mu umožòují ovládat jakési neviditelné ruce (vektory) obrovské síly a rychlosti. Kromě toho je schopen vkládat svou DNA do lidí a ta se pak přenáší na jejich potomky.Lidstvo se samozřejmě nemíní jen tak vzdát, a vzniká ústav, kde se začíná ono "onemocnění" zkoumat a kde jsou eliminováni přebyteční dicloniové. Z takového zařízení se podaří uprchnout jedné z nejsilnějších dicloniů vůbec, hlavní hrdince anime Lucy. Po velmi krvavém střetnutí s ochrankou ústavu se setkává s Koutou a do něj zamilovanou sestřenicí Yukou, ale z bývalé nelítostné vražedkyně se najednou stává naivní dívka bez schopnosti mluvit typu Chii z Chobits.
Můj dojem:
Elfen Lied je velmi zajímavé anime,které je sice krvavé,ale trochu i psychologické.
Lidé odsuzovali Dicloniuse-Nana Nyuu(mají roztomilé růžky nahlavě) a jejich úmyslem bylo je vyvraždit.Mysleli si totiž,že Diclonius je jenom zabíjecím strojem,ale jak se ke konci dozvídáme Diclonius se k lidem můe chovat normálně viz.Kouta a Lucy-Nyuu a Nana s Mayu.
Postavy:
Lucy
Lucy svět moc ublížil,děti se jí smály za její růžky.Však jednoho dne si našla kamaráda pejska a dívku,s kterou se byvila.Řekla jí,že o pejskovi nesmí nikomu nic říct,ale dívka to řekla těm nejhorším klukům ze školy(smradi) a ti psa našli a ubili.Už tehdy Lucy cítila vůči lidem nenávist-dívku i kluky zabila.Potom vstupuje do jejího života Kouta.

Kouta:
Byl malý kluk,když potkal Lucy.Jeho nejoblíbenější hračkou byla malá hrací skřínka,která má nádhernou melodii.Lucy bral jako kamarádku.Dal jí čepici aby se nemusela stydět za své rohy.Taky jí vzal do Zoo,kde se s Lucy skvěle bavili.Kouta jednoho dne musel odjet domů a tak se s Lucy musel rozloučit.Ještě před odjezdem musel stihnout slavnost na,kterou šel s příbuznými.Lucy mu tenkrát řekla jestli tam de s holkou nebo klukem-byla do něj zamilovaná.Šel tam s klukem-otcem nebo jak to bylo.Lucy přišla na slavnost,ale Koutu tam zrovna zastihla s jinou holkou.Vtom Lucy začala zabíjet.Ještě ten den zabila jeho otce a sestru.Z žárlivosti.

Nana
Nana byla vězněna na ostově pro dicilonusi.Její otec byl pracovník na ostrově jménem Kurama.Nana se musela podrobit všelijakým testům.Později ji však otec zachránil,když jí pustil at si žije svobodný život.Jednoho dne potkala divenku jménem Mayu.Staly se z nich kamarádky.Nana se vrací na ostrov po bitvě s Lucy po,které statila všechny končetiny.

Mayu:
Mayu,kamarádka Nany.Otec jí sexuálně zneužíval,a matka jí to nechtěla věřit.Proto Mayu utekla z domova.Ujal se jí Kouta a bydlí s ním.

Nyuu:
Nyuu.Jinak taky proměněná Lucy.Teda jenom když jí nic nenaštve a je v klidu.Bydlí s Koutou.Všichni si myslí,že to je jen dítě.Jediné co umí říct je Nyuu.

P.S na úplně prvním obrázku.Ta bruneta v zelených šatech.To je Koutova láska,až vyrostli bydleli spolu.A ještě něco to je ta dívka ze slavnosti,kvůli které začala Lucy zabíjet.

Jo a ještě něco:Kouta stále miluje Lucy-Nyuu(už od dětství)
Malá ukázka:Kawaiii:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reanny reanny | Web | 1. dubna 2007 v 13:28 | Reagovat

Ahoj mne se to libi i to video jen se chci zeptat jak se da stahovat video

2 Nyuu-chan Nyuu-chan | 1. dubna 2007 v 15:52 | Reagovat

Vybereš si URL-webovky stránky a pak si je vložíš do článků jako URL..:)

3 PaLong PaLong | 14. prosince 2007 v 14:09 | Reagovat

recenzia je porfektná! Elfen lied je geniálny a ešte 3x geniálnejšie elfen lied mange. Mozem sa spýtať spomínaš v recenzií 2 bonusové diely, ja viem len o jednim: Ak to pomôže tak v nom na zečiatku Nana skoro sekáčikom prizabila Mayu, a neviem ten druhy zohnať kde sa to da?

4 Lili Lili | 26. dubna 2008 v 9:32 | Reagovat

Mně je strašně líto že na konci tam už nebude Nyuu(Lucy).. T.T

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.